Tři nejdůležitější fakta o císařském řezu. O tomhle by měla vědět bez výjimky každá žena
Příchod nového života na svět je pro matku krásný a zároveň velmi těžký zážitek, na který bude vzpomínat celý život. Vše začíná v momentě, kdy se nastávající maminka dozví, že je těhotná a končí to porodem. Některé ženy si však bohužel nemohou vybrat způsob, jakým své dítě přivedou na svět.

I když by si přály přirozený porod, musí, třeba ze zdravotních důvodů, prodělat tzv. císařský řez. Pojďme podívat na to, čemu musí budoucí maminky během tohoto zákroku čelit.

Je to chirurgický zákrok

Císařský řez je nejčastější porodnická operace a zároveň velmi náročný chirurgický zákrok. V ohrožení je nejen matka ale i dítě. I přesto, že si rodiče přejí být na sále spolu, není to v tomto případě možné. Žena musí být naprosto sama a musí být opravdu velmi silná a statečná, navíc musí počítat s tím, že jí po operaci zůstane jizva.

cisarsky rez fakta1

 

 
Nevědomost lékařů

Pokud žena rodí klasických způsobem, veškerá rizika zmizí, tedy ve většině případů, hned jak se miminko narodí. V případě císařského řezu si jsou lékaři stoprocentně jisti, až když se žena probudí z anestézie.

V některých ženách to dokonce může zanechat traumatický zážitek, protože při císařském řezu necítí žádnou bolest, jen pohyby, ke kterým při tomto zákroku dochází. Proto je nutné, aby o tom byla každá žena poučena.

Rekonvalescence je náročná

Nejen samotný zákrok je náročný, ale i celkové uzdravování je pro maminku velkým trápením. Ale určitě každá žena potvrdí, že ať ji bolí cokoliv a jakkoliv, pro své miminko je schopna udělat všechno na světě. Tyto maminky zvládají péči o sebe i své malé na jedničku – dokonce někdy zapomínají na odpočinek nebo bolest.

cisarsky rez fakta2