Tento slepý pejsek se ztratil v lese a cestu domů hledal až 8 dní! Nakonec ho našel hasič, který navíc odmítl štědrou odměnu
Příběh tohoto statečného čtyřnohého bojovníka vás dojme k slzám. Slepý pejsek se ztratil v lese, kde doslova bojoval o život celých 8 dní. Na pomoc mu však přišel hasič Dan Estrada.

Dan Estrada je milovník psů, takže když v lese narazil na psa v nouzi, neváhal mu běžet na pomoc. On a jeho soused Vincent Lopez procházeli lesem v blízkosti San Lorenzo Valley v Kalifornii se svými dvěma psy. Po několika minutách však narazili na psa, který se nemohl hýbat. Slyšel přicházet mužů, ale nebyl schopen zvednout hlavu.

pes slepy1

 

 
Zázrak jménem Sage

„Byl to doslova zázrak“, řekl Dan Estrada. Pejsek byl slepý, měl 12 let. Šlo o krásnou fenku labradora, která se jmenuje Sage. Nezvěstná byla více než týden. Její majitelé vylepili po celém městečku plakáty s její podobiznou a dokonce si zaplatili i stopaře, aby pejska vypátral. Všechno bylo marné.

„Naši sousedé a ostatní členové naší komunity nám pomáhali hledat Sage dnem i nocí celý jeden týden“, řekl tehdy nešťastný Beth Cole, majitel slepého chlupáče. „Hledali jsme prostě všude“.

Rodina byla vyděšená, protože je známo, že po okolí se běžně potulují pumy. Naštěstí Sage pumy nevyňuchali, zato hlad a vyčerpání ji neobešli. V momentě, jak vystrašeného pejska našel hasič Estrada, pomalu se k němu přiblížil a políbil ho na čelo.

pes slepy2

 

 
Sage znal a jeho psi byli dokonce dobrými přáteli, kteří se spolu nejednou hrávali na dvoře. Pitbul Koelsch a jezevčík Barnabus se své ztracené kamarádce potěšily a od radosti ji pooblizovali.

Sage byla po více než týdnu bez jídla a vody taková vyčerpaná, že nezvládala chodit po vlastních. Estrada pejska vzal na ramena a takto ho odnesl domů k jeho ssouženým majitelem.

pes slepy3

 

 
Šťastný konec

Manželka Estradu pak kontaktovala majitele Sage a odvezli ji rovnou k veterináři. Po čase oddechu se Sage opět začala stavět na nohy. Celé okolí se radovalo a její návrat domů oslavili sousedé společně.

pes slepy4

Slepou labradorku si totiž oblíbilo celá sousedský komunita. Jeden ze sousedů jí dokonce objednal pečený steak, zatímco uvítací oslava se konala v místním baru, kde na počest nalezené Sage sousedé vybrali peníze jako odměnu pro Dana Estradu. Ten odmítl 1000 dolarovou odměnu a navrhl, aby ji darovali na zvířecí charitu. Nebylo to poprvé, co Estrada zachárnil psa.