Tady je návod, jak uvařit vajíčka úplně jiným způsobem, o kterém jste ještě určitě neslyšeli!
Mohlo by se zdát, že uvařit vajíčka je ta nejjednodušší banální věc na světě.
Ještěže máme Francouzů, kteří jsou v kuchyni mistři svého řemesla. Tento recept je originální, propracovaný, a i jeho servírování je dokonalé. Připravte si spolu s námi takové neobvyklé snídaně.

Co budeme potřebovat ?

5 vajec
2 litry
100ml octu
strouhanku nebo krajíc bílého pečiva
trochu mouky
bylinky podle chuti
sůl
100g másla
olej

FOTO POSTUP


1) Pečivo, nebo tedy strouhanku , nasypte do mixéru spolu s čerstvými bylinkami a trochu osolte. Mixujte dokud nebude směs kompaktní a téměř hladká. Strouhanku rozsypte na plech a dejte péct do předehřáté trouby na 200 stupňů. Pečte minimálně 15 až 20 minut.

2) Zatímco strouhanka vychladne , připravte si vajíčka . Když bude voda spolu s octem vřít , snižte plamen . Udělejte vařečkou jemný vír a do hrnce rozbijte vajíčka . Vajíčka vařte přibližně 3 až 4 minuty . Tento způsob přípravy se nazývá vajíčka “ benedikt “ a není zcela jednoduchý . Sama jsem ho musela několikrát odzkoušet , dokud se mi to podařilo podle mých představ . Věřím ale , že šikovné hospodyňky , jak naše čtenářky , si poradí . Vajíčka na závěr vyjměte a nechte trochu osušit na ubrousku .

3) Nyní vajíčka obalíme v trojobalu. To znamená, že si připravíme tři misky, přičemž v první bude mouka s trochou soli, v druhé bude rozšlehané vajíčko a ve třetí bude strouhanka. Obalujeme nejprve v mouce, pak ve vajíčku , pak ve strouhance a můžeme znovu ve vajíčku a znovu ve strouhance.

4) Nyní máte dvě možnosti . Buď vajíčka klasicky usmažíte na oleji , případně si na pánev dáte máslo a trochu zeleninového vývaru a vajíčka dozlatova osmahneme z každé strany . Přebytečný olej odstraňte pomocí papírového ubrousku .