Princ Harry poprvé po 20 letech odkryl celou pravdu o smrti princezny Diany
Bolest z nenahraditelné ztráty nenávratně změní člověka a jeho myšlenky. Když ztratíte jednoho z rodičů, zejména matku, musíte se ihned stát dospělým.

Princezna Diana zemřela, když její mladší syn, princ Harry, měl jen 12 let. V době dospívání byla tato bolest ještě těžší.

harry princezna diana1

 

 

Vyrovnat se s nesnesitelnou bolestí? Lidé často předstírají, že se nic neděje. Je to tak jednodušší … Nebolí to tak … Tak to bylo i v případě prince Harryho: „Nebyl jsem schopen vyrovnat se s tím, co se stalo. Pohřbil jsem emoce hluboko do sebe a většinu života jsem se snažil nemyslet na to.“ Takto se vyjádřil při rozhovoru vnuk královny Alžběty II.

harry princezna diana2

 

 

Téměř dvě desetiletí Harry mlčel … Mladší bratr vévody z Cambridge po prvé popsal, jak prožíval smrt své matky, letos v létě. Princ říká, že radikálně změnil svůj život. Předtím skrýval hlavu do písku, ale nyní má obrovské množství energie a je rád, že je součástí královské rodiny, protože mu dává možnost změnit svět kolem sebe.

harry princezna diana3

 

 
Dnes se princ Harry aktivně zapojuje do charitativní činnosti, spravuje fond, který pomáhá dětem s HIV a AIDS. Zajímavé je, že ve své době se tímto zabývala i princezna Diana.

harry princezna diana4

 

 

Je třeba poznamenat, že královský dědic je na vzestupu: to, že pomáhá lidem v nouzi, dělá jeho život lepším.

Co říct – ztráta nejbližšího je obrovská tragédie. Mohu si jen představit, co prožíval 12 letý princ po smrti své milované matky, kterou kromě něj, milovali miliony lidí. Ale princ Harry se přenesl přes to a dokázal se postavit na nohy. Příběh jeho života může být příkladem pro každého, kdo po smrti svého blízkého ztratil víru a naději.

harry princezna diana5