Když jsem řekla mámě, že jsem dala ledovou kostku do misky s rýží, tak se smála. Pak zjistila, že jde o super nápad
Po přečtení těchto tipů, si ihned v mrazničce dáte udělat led! Obyčejná zmrazená voda totiž dokáže div … Každý zná tzv. kosmetický led, který se používá k čištění pleti. Řekneme vám i o dalších méně známých ale účinných využitích této kapaliny v tuhém skupenství.

1. Odstraňte přilepenou žvýkačku z látky tak, že kostkou ledu potřete žvýkačku a ona bez námahy sjede dolů.

1

2. Při zahřívání kaše, rýže nebo těstovin v mikrovlnné troubě si na vrch dejte kostku ledu. Trik spočívá v tom, že zabráníte, aby se vám jídlo při tepelném zpracování vysušilo.

2

3. Většina léků nemá moc příjemnou chuť. Ještě před tím, než okusíte jejich trpkost či hořkost, nechte si kostku ledu v ústech. Jazyk bude otupělý a díky tomu nepocítíte nežádoucí chuť.

3

4. Tvarování obočí může být častokrát bolestivý proces. V tomto případě se dá led využít jako lokální anestetikum. Přiložte si ho na obočí a když začnete s trháním chloupků, nebude to tak bolet !

4

 

 
5. Dokonce i modřin se zbavíte rychleji, pokud si postižená místa potřete kostkou ledu. Díky tomu se zbavíte jakéhokoliv zarudnutí kůže.

5

6. Led vám pomůže zbavit se i třísky bez větších bolestí. Před tím, než si ji budete chtít vytáhnout, přidržte si na místě led zabalený do utěrky nebo jiné látky.

6

 

 
7. Odstraňte přebytečný tuk z hotového pokrmu pomocí ledu! Hoďte kostku ledu do polévky, vývaru či do masového ragú. Led k sobě přitáhne všechen přebytečný tuk, který pak snadno vyberete lžící.

7

8. Před nanesením make – upu si potřete pokožku ledem. Ten totiž stáhne póry, sjednotí tón pleti a zmírní zánět.

8

 

 
9. V případě, že vám zůstali na koberci stopy po nábytku, který stál dlouho na stejném místě, dejte na místa kostky ledu a stopy zmizí!

9

10. Led dodá vaší pokožce jas a odstraní tmavé kruhy pod očima. Pokud máte pocit , že vypadáte unaveně, lepší řešení než led ani nenajdete! Před tím než si budoucí led vložíte do mrazáku, můžete si do něj přidat růžovou vodu, citron nebo zelený čaj.

10