Jak získat z ovoce a zeleniny 4x více vitamínů? Trikem, který určitě znáte
Jíte málo ovoce a zeleniny a sem tam vás přepadnou obavy, jestli máte dost vitamínů? Nebo nemůžete dostat mrkev do svých dětí?

Zapomeňte na tablety z lékárny

Chemické vitamíny se mohou jevit jako dobrá náhrada chybějící zeleniny na vašem talíři. Ve skutečnosti nemohou nahradit vitamíny z přírody a ideálně byste je měli užívat jen v případech, kdy vám je předepíše lékař.

Jejich zrádnost dokazují studie, při kterých se dlouhodobě sledovalo 250 000 obyvatel Evropy. Lidé, kteří doplňovali vitamíny hlavně z volně dostupných tablet, se potýkali s rakovinou a dalšími nemocemi v mnohem vyšší míře, než lidé, kteří dávali přednost ovoci a zelenině. Není to proto, že by vitamíny z tablet způsobovaly vznik chorob, ale jsou pro naše tělo hůře využitelné.

Jak to udělat, aby si tělo vzalo z ovoce a zeleniny 4x více vitamínů?

Odšťavňujte! Tělo si totiž dokáže vzít ze šťáv až 4x více vitamínů, než když sníte plody v celku! Jak je to možné? Během odšťavnění se oddělí nerozpustná vláknina, která omezuje vstřebávání vitamínů ve střevě. Ve šťávě zůstává jen rozpustná forma, která vstřebávání nijak nebrání.

Nerozpustná vláknina je samozřejmě zdraví prospěšná a určitě byste ji neměli úplně vynechávat. Ale pokud nám jde o příliv vitamínů, je lepší dát si nejdříve samotnou šťávu (nalačno), zatímco potraviny s obsahem vlákniny (včetně celého ovoce a zeleniny) konzumovat až později – nejdříve 20 minut po vypití šťávy.

Tak si zajistíte dostatek vitamínů a brzy na sobě pocítíte úžasné změny. Únava zmizí, zdravotní potíže se zmírní či se dají zcela na ústup, budete se cítit lépe i psychicky. Tvorba serotoninu je totiž mimo jiné závislá na přísunu vitamínu C.

Přečtěte si příběhy lidí, kteří odšťavňují!

S čím odšťavňovat, aby vitamíny zůstaly zachovány?

K ovoci a zelenině jsou nejšetrnější nízkootáčkové šnekové odšťavňovače. Ne, že by vysokootáčkové přístroje vitamíny zničily, ale jde o to, že při odšťavňování vhánějí do šťávy spoustu vzduchu. Tím pádem šťáva pak rychleji oxiduje (tedy v ní ubývají vitamíny).

Šnekový odšťavňovač navíc nemá konkurenci v jednoduchosti používání a čištění, takže u odšťavňování vydržíte. Vůbec nejlepší je vybrat si rovnou odšťavňovač s velkým plnicím otvorem, abyste si ušetřili i práci s krájením ovoce.

Tip: Eujuicers právě uvedli na trh odšťavňovač Omega Mega Mouth s extra velkým plnicím otvorem, který můžete po nákupu 14 dní zkoušet, a pokud vám nebude vyhovovat, můžete ho vrátit, nebo vyměnit za jiný!

OmegaMM