Hitlerův osobní strážce odhalil, co se v nacistickém bunkru stalo několik minut před smrtí samotnéo diktátora. Evu Braunovou nachytal v choulostivém okamžiku!
Poslední minuty v nacistickém bunkru.

Už za několik měsíců se na pulty knihkupectví dostanou vzpomínky osobního strážce Adolfa Hitlera. Jmenoval se Rochus Misch a s Adolfem Hitlerem prožil i několik posledních dní, než se nacistický diktátor rozhodl po strašných zprávách od svých vojenských velitelů spáchat sebevraždu. Rochus přitom zemřel až v roce 2013, což z něj udělalo posledního žijícího člověka, který se v osudný den v roce 1945 nacházel přímo v bunkru, kde si Hitler vzal život.

Krátce poté, co Hitler dostal informace o neúspěchu nacistické defenzívy proti Rudé armádě ho Rochus Misch zahlédl vcházet do jeho studovny, kam za ním šla i Eva Braunová, kterou si před několika chvilkami stihl vzít za ženu, a ostatní jen čekali, co se bude dít dál. Hitlerův poradce Otto Günsche zavřel u studovny dveře a Mischovi vzkázal, že Hitler si nepřeje být rušen a on na to má za úkol dohlédnout. Ještě předtí, ale diktátor stihl prohlásit, že každý z vojáků je v té chvíli zbavený slibu věrnosti a po jeho smrti je jejich úkolem zajistit, aby bylo tělo spáleno. Z důvodu toho, aby se k tělu nemohl nikdo dostat a veřejně ho zneuctít.

 

 

CeFl8v6VAAE82aD

Podle Mische potom nastalo ticho a všichni se zadrženým dechem čekali, až se dveře od studovny opět otevřou. Když ten moment konečně nastal, Misch si nejdříve všiml Evy Braunové usazené v křesle s hlavou směřující k mrtvému ​​Hitlerovu tělu. Ten zůstal jen bezvládně ležet s otevřenýma očima a hlava mu mírně padala dopředu, Vojákum nezbývalo mnoho času na to, aby se postarali o tělo svého bývalého vůdce. Osud Rochuse Mische po skončení války na osm dlouhých let zavedl do pracovních táborů, kam ho umístili Sověti, kteřými byl v bunkru zadržen. Nakonec se dostal na svobodu a často vyprávěl o tom, co všechno s Hitlerem zažil, přičemž nacistický vůdce byl podle něj dobrým šéfem.

V jeho zmíněné knize Hitler’s Last Witness si Rochus zavzpomínal i na to, jak se mu jednoho dne podařilo v bunkru otevřít dveře do pokoje pro hosty a nachytat tam Evu Braunovou ve vzrušující noční košili, přičemž přímo z jejího pokoje se dalo tajnou chodbou projít do pokoje Adolfa Hitlera. Eva se prý na Rochuse jen usmála, přiložila si prst ke rtům, aby zůstal tiše a on jen poslušně odešel. Nechtěl nezpůsobit ještě více škody, než se mu už podařilo nadělat.