Co o vás řekne vaše oblíbená poloha při spánku?
Všichni máme svou oblíbenou spací polohu ať už spíme, tak či naopak. Podle Dr. Chrise Idzikowskiho umí „řeč těla“ při spaní mnoho říci o našem charakteru.

Jaká je teda ta vaše poloha?

Plod

polohaspanekzena1

 

 
V této pozici ležíme na boku, s rukama u hlavy a pokrčenýma nohama. Podle výzkumu je také nejoblíbenější spací polohou, za oblíbenou ji označilo 41 % lidí. Lidé spící v poloze plodu jsou obvykle navenek tvrdí, ale pod povrchem stydliví a také citliví. Někdy jim trochu trvá, než si připustí nového člověka k tělu, ale jsou klidní a přátelští.

Sloup

V této poloze spíme na boku, nohy natažené a s rukama přitisknutýma k tělu. 15 % ji označilo za nejoblíbenější. Lidé, kteří spí v této pozici, jsou velmi přátelští, snadno se s nimi vychází a jsou důvěryhodní.

Touha

V této poloze opět ležíme na boku, ale ruce máme vztažené před sebou. Tito lidé bývají často cyničtí a zbytečně podezřívaví. Mají často problém si utřídit myšlenky a udělat si na věc názor. Pokud se pro něco rozhodnou, jen velmi neradi své rozhodnutí mění.

Voják

polohaspanekzena2

 

 
Vojáci leží na zádech s oběma rukama podél těla. Lidé spící v této pozici jsou obvykle klidní, tišší a rezervovaní. Neradi se někam hrnou a nemají rádi shon. Na ostatní kladou vysoké požadavky.

Skokan

Skokan je pozice na břichu, s hlavou otočenou na stranu a rukama objímajícíma polštář. Lidé, kteří si oblíbili tuto pozici, jsou velmi společenští a trochu drzí, ale mohou být také trochu nervózní a vznětliví. Nesnesou také kritiku a vystavování extrémním situacím.

Hvězdice

Hvězdice spí na zádech s oběma rukama na polštáři. Takoví lidé jsou dobrými kamarády, umí ostatním naslouchat a umí pomoci, pokud jsou o to požádáni. Nemají ale rádi, pokud jsou centrem pozornosti.