10 skvělých vlasových triků, díky kterým budete vypadat alespoň o 5 let mladší
Vlasy jsou korunou krásy! Vlasy jsou jednou z prvních věcí, na které se člověk při prvním setkání dívá. Chcete vypadat alespoň o 5 let mladší? Chcete působit harmonicky? Pak je pro vás tento článek jako stvořený.

Připravili jsme pro vás některé praktické rady, které vám pomohou cítit se ve vašem těle dobře a budete okouzlující i pro své okolí. Čtěte dál a berte na vědomí.

Účesy a možnosti

vlasy-promena1

 

 
Nejdříve bych ráda řekla, že každá žena se musí smířit s tím, co do stala do vínku. Když máte rovné a jemné vlasy, zbytečně budete toužit po bohatých a hustých kudrnách. Tímto zdravím svou kadeřnici, která mě nejdříve převedla jakýmsi seznámením se se svými vlasy a pomohla mi uvědomit si, jaké jsou mé možnosti. Vysvětlila mi, že prostě nemůžu mít dlouhé vlasy, protože je mám jemné a mají tendenci se rychle zničit. Vlasy v délce po ramena mi svědčí nejvíc a pokud mám chuť na změnu, dám si odstřihnout rovnou ofinu. Toto je, myslím si, důležitá věc. Zkusit objevit svou přirozenou krásu a vycházet z toho, co máme, ne z toho, co chceme.

Když přijde na samotné stříhání vlasů, nejlepší co můžete udělat, pokud chcete působit mladší, je zvolit „navrstvený“ střih. To znamená, že jednotlivé prameny vám zdůrazní vaše přednosti, ať už jsou to lícní kosti, rty, krk a podobně.

Barva

Zde bych si také ráda vzpomněla na některé své bláznivé požadavky, které naštěstí nebyly vyslyšeny. Jsem přirozená blondýna, ale vždy jsem toužila po nějakých tmavších tónech. Chce se mi však každý měsíc chodit na zabarvování jen proto, že mi vyrůstají blond vlasy? Nebylo by lepší zůstat u přirozené barvě a jen sem-tam si dopřát nějaké to oživení? Nikdy jsem si tmavší barvu nedala a myslím si, že to bylo správné rozhodnutí.

vlasy-promena2

 

 

vlasy-promena3

Světlé vlasy vytvářejí omlazující dojem. To vědí i zkušené kadeřnice. Je však důležité zvolit ten správný odstín a tón. Pokud vlasy zesvětlíte, neměly by být světlejší než o dva, maximálně tři odstíny. Důležité je také ladit barvu vlasů podle barvy očí, pleti a obočí. Příliš tmavé obočí k úplně světlým blond vlasům, to také není bůhvíco.

Pro ty ženy, které nechtějí radikálně změnit svůj image, je zde jedna rada. Zkuste své vlasy zesvětlit jen na některých pramíncích a jen o jeden tón. Své pleti dodáte šmrnc, přidáte trochu života a celkově budete vypadat mladší.

Délka

vlasy-promena4

 

 
Kratší vlasy jsou spojovány s mládím, aktivním životem, sportem a podobně. Proto, čím jste starší, tím více vám kratší účesy sluší. Pozor však, aby nedošlo k extrémům. Extra krátké vlasy zdůrazňují tvar vaší tváře, a tudíž se tvář stává výraznější. Pokud máte problém se silnými vráskami a nedokonalostmi, vyhněte se extrémně krátkým vlasům. I kratší střihy mohou vypadat mladistvě, sexy a velmi žensky. Ideální délky vlasů jsou po bradu a do poloviny krku.

Objem

vlasy-promena5

Ulízané vlasy nám přidávají roky. Nejlépe tedy uděláte, když vašemu účesu dodáte Trochu objemu. Nejlepší však je zlatá střední cesta. Příliš velký objem vám může také přidat nějaké ty roky navíc. Ten správný objem by měl vypadat přirozeně a nenápadně. Dosáhnete toho, pokud své vlasy trochu navlníte nebo zvolíte vrstvený účes.

ofina

vlasy-promena6

 

 
Ofina může tvar celkově omladit. Schová vrásky na čele přináší důraz na vaše oči. Dejte si však pozor, aby byla vaše ofina dostatečně hustá. Není nic horšího než visící prameny pár vlasů, které nevypadají vůbec dobře.

pěšinka

vlasy-promena7

Pokud nosíte cestičku na střed, působíte přísnější a starší. Zkuste se podívat na to, jaké máte možnosti. Zkuste si vlasy začesat na bok, abyste zdůraznili váš pohled. Experimentujte. Vyčesejte si vlasy dozadu, čímž dostanete do vlasů nejen objem, ale budete působit jemnějším dojmem.

každodenní úprava

vlasy-promena8

 

 
Dokonalé rovné vlasy či příliš těsný cop vzadu vám mohou přidat několik let. Pokud nosíte cop, ujistěte se, že některé pramínky vytáhne a uděláte ho trochu ležérnější, případně vytvořte jemný objem. Ideální volbou je ležérní drdol, přičemž necháte spodní vlásky volně k hlavě a vedle uší si vytáhnete pár pramenů. Totéž můžete udělat i při čele. Celý účes bude působit jako z romantického filmu. Pokud nosíte už pár let vlasy v copu, zkuste si je navlnit a rozpustit. Uvidíte, že se budete cítit skvěle a ocení to i vaše okolí.

Pár rad navíc

Příliš mnoho kosmetických prostředků škodí nejen vaším vlasům, ale navíc budete vypadat starší. Lak na vlasy není vždy nutný a účes nemusí vždy držet pevně jako skála.

Pokud již používáte stylingové přípravky, ujistěte se, že budou kvalitní. Vlasy máte jen jedny. Vyhněte se křiklavým sponkám, dětským gumičkám a podobně.

vlasy-promena9
Pokud si vlnité vlasy, používejte natáčky, které jsou větší. Tím se vyhnete malým kudrlinkám, díky nimž byste vypadala jako beránek. Velké vlny jsou také lehčí na úpravu. Malé vlnky spíše svědčí mladším dívkám, případně přirozeně kudrnatým vlasům.

Všechny tyto rady jsou účinné pouze v případě, že se o své vlasy pravidelně staráte, jsou zdravé a pevné. Vždy se snažte o své vlasy pečovat nejen zvenčí, ale i prostřednictvím zdravé stravy a dostatečného množství vody.